Dzwonki bezprzewodowe służą do sygnalizacji dźwiękowej, bez konieczności użycia transformatora dzwonkowego. Tego typu urządzenia idealnie sprawdzą się jako dzwonek do drzwi, wewnętrzne urządzenie przywoławcze lub alarm osobisty. Dzwonek bezprzewodowy jest przydatny nie tylko w domu, ale także w firmie, restauracji, hotelu, itp. Może być również używany przez osoby wymagające opieki.
W asortymencie posiadamy zarówno dzwonki bezprzewodowe sieciowe, jak również szeroki wybór modeli bateryjnych, które nie wymagają instalacji dzwonkowej. Każdy z dostępnych dzwonków składa się z elementu umieszczanego na zewnątrz oraz z odbiornika umieszczanego w dowolnym miejscu budynku.
W sklepie Elektriko.pl oferujemy bogatą gamę dzwonków bezprzewodowych o zróżnicowanych parametrach oraz funkcjach. Nasza oferta obejmuje między innymi urządzenia emitujące sygnał świetlny podczas dzwonienia, posiadające funkcję rozpoznania miejsca przywołania (możliwość ustawienia innej melodii dla każdego przycisku), a także dające możliwość zaprogramowania kilku przycisków do jednego dzwonka. Każdy dzwonek bezprzewodowy posiada przycisk, który został przystosowany do pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych (IP44).
Wszystkie oferowane w naszym sklepie dzwonki bezprzewodowe posiadają deklarację CE i są zgodne z normami EN60947-1/EN60947-5-1. Niektóre modele, dzięki bardzo dużemu zasięgowi, można umieścić nawet na sporym terenie, zyskując pewność, że odbiornik oraz nadajnik będą ze sobą należycie współpracowały.
Taśmy LED stały się bardzo popularne ze względu na dużą ilośc zastosowań. Dzielimy je na kilka podstawowych typów:
1. Najtańsze zwykłe taśmy SMD z diodami SMD - gołe. Nie są zalewane silikonem, a co za tym idzie, nie nadają się do wilgotnych miejsc, takich jak np. łazienki i zastosowania zewnętrzne, gdyż nie mają żadnego... czytaj całość »
Różnice pomiędzy 1-fazowym i 3-fazowym oświetleniem na szynoprzewodach.
Jeśli szukasz oświetlenia na szynoprzewodach to prawdopodobnie już słyszałeś o 1 lub 3 obwodach lub fazach i co za tym idzie szynach 1-fazowych i 3-fazowych. Na tej stronie wyjaśnimy różnicę pomiędzy tymi dwoma rodzajami.
Co to jest faza?
W standardowym... czytaj całość »
LEDy, czyli diody emitujące światło, są odmianą oświetlenia o stałym stanie skupienia, które wyróżniają się wyjątkową wydajnością i żywotnością. Podczas gdy żarówki tradycyjne i jarzeniowe składają się z zamkniętych, szklanych zbiorników zawierających żarnik lub gaz, LEDy zbudowane są z małych... czytaj całość »
Źródła światła możemy podzielić głównie ze względu na technologię wykonania oraz zastosowanie. Żarówki, świetlówki oraz inne elektryczne źródła światla są coraz bardziej zróżnicowane pod kątem wyglądu, parametrów świetlnych oraz sposobu montowania w oprawach. Dla tego też stosuje... czytaj całość »
Zastanawiasz się jak dobrać źródło światła do oprawy? Poniżej przedstawiamy listę źródeł producentów Osram oraz Philips wraz z informacją o trzonku oraz oznaczeniem samego źródła. Świetlówki liniowe i kołowe ZVEI
Oprawka
Moc
(W) Strumień
(lm) OSRAM PHILIPS Świetlówki T5 (T16)
G5
8
400
Basic... czytaj całość »
Oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne - podział ze względu na zastosowanie
Oświetlenie awaryjne stosuje się podczas zaniku zasilania opraw oświetlenia ogólnego - podstawowego. Dlatego też oprawy oświetlenia awaryjnego muszą być zasilane z niezależnego źródła zasilania.
Oświetlenie ewakuacyjne powinno zapewnić bezpieczne... czytaj całość »
Nowoczesne technologie wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa, ochronę środowiska i zapewnienie bardziej opłacalnego rozwiązania. Solarne lampy uliczne oferują wszystko co najlepsze dzięki energii odnawialnej i inteligentnej technologii. Jednak zmiana na lepsze zazwyczaj wymaga wysiłku. Upewnij się, że masz wszystkie komponenty systemu... czytaj całość »